Tilbake til alle arrangementer

Sikker sletting, kryptering og kompresjon av datalager

  • Rebel Universitetsgata 2 0164 Oslo (kart)

NUUG inviterer til foredrag om sikker sletting på Rebel i Oslo tirsdag 8. april klokken 18.30. Knut Yrvin og Malin Bruland gir en innføring i lover og regler for sikker sletting, ulike metoder, kryptering og hvordan datalagring kan optimaliseres med filsystemet btrfs og komprimering.

Knut Yrvin har lang erfaring fra telecom- og IT-bransjen, blant annet fra Telenor, Skolelinux-prosjektet, Trolltech, Nokia og Objectware. Han har utdanning som ingeniør i elektronikk og teleteknikk, samt Cand.Scient. i systemutvikling. Yrvin er i dag nestleder i PC-hjelpen.

Malin Bruland er leder av PC-hjelpen og har erfaring med drift av Debian-servere, webservere, databaser, kvm, lvm, mdraid og utvikling av brukermanualer. Hun har utdanning som førskolelærer med vekt på estetiske fag, og jobber aktivt med testing og optimalisering av datalagringsløsninger, blant annet ved bruk av btrfs.

Forrige
Forrige
3. april

Get started with GenAI

Neste
Neste
9. april

Rebel Product Café #4 – Tverrfaglig samarbeid og balanse